بازدید علمی مدارس از مرکز منطقه ای

بنا بر گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، دانش آموزان دبیرستان غیر دولتی مشفق شیراز در تاریخ ۲۴ مهر ۹۷ از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری بازدید کردند.

گروه بازدید کننده از دبیرستان غیر دولتی مشفق که متشکل از ۴۰ دانش آموز بود با خدمات و نحوه جستجوی مقالات در پایگاه های اطلاعات علمی این سازمان آشنا شدند.

در این بازدید ۲ ساعته، دانش آموزان علاوه بر آشنایی با پایگاه های مقالات علمی در زمینه های مختلف، بصورت کارگاهی جستجوی عملی از موضوع های مورد نیاز علمی خود را نیز انجام دادند.

لازم به ذکر است با امضای تفاهم نامه فی مابین این مرکز و آموزش و پرورش، دانش آموزان کلیه مدارس در تمامی مقاطع می توانند با ارسال درخواست از این مرکز بازدید کرده و با خدمات علمی آن آشنا شوند.
 مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با ماموریت تامین منابع علمی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در کشورهای واقع در منطقه، در سال ۱۳۷۰ در شیراز تاسیس شد که تا کنون مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در راستای تامین مدارک علمی مورد نیاز اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی، برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه، تأسیس انواع پایگاه‌های اطلاعاتی، انتشار گزارش‌های پژوهشی، نشریات علمی و کتاب‌های فارسی و غیر فارسی، حمایت از پژوهش‌های داخلی و منطقه‌ای در حوزه‌های علوم و فناوری، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش‌های صنعتی، خدماتی و آموزشی فعالیت های بسیاری در ابعاد ملی و بین المللی انجام داده است.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم