ISC از قلمرو جغرافیایی جهان اسلام فراتر رفت

بر اساس گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللیISC، دکتر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از درخواست یک نشریه انگلیسی دیگر جهت نمایه سازی در این پایگاه خبر داد و گفت: در تاریخ ۹ اوت ۲۰۱۱ میلادی نامه ای از پروفسور Ezendu Ariwa سردبیر نشریه “ International Journal of New Organizational Trend and Research “ دریافت کردیم که در آن نامه درخواست کرده است که این نشریه در ISC نمایه سازی شود.
دکتر مهراد افزود: در پاسخ به سردبیر، وب سایت ISC معرفی و گفته شد که این نشریه می تواند از گزینه سامانه ارسال مقالات مجلات معتبر با قالب XML استفاده نموده و مجله خود را بر اساس help که در این گزینه قرار داده شده است جهت نمایه شدن به ISC ارسال کند.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اظهار داشت: با درخواست هایی که بدین ترتیب به ISC می رسد، ISC از قلمرو جغرافیایی جهان اسلام خارج شده و کشورهای دیگری که در گروه جغرافیای کشورهای اسلامی قرار ندارند نمایه شدن نشریات علمی خود را به ISC منعکس می کنند.
دکتر مهراد گفت: اتفاقاً این موضوع در آخرین شورای ISC که در تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۳۹۰ در دفتر معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد توسط معاون محترم پژوهشی و فناوری مورد تشویق و تأیید قرار گرفت.
گفتنی است پیش از این کشور هندوستان نیز درخواست هایی از این قبیل برای نمایه سازی مجلات خود به ISC ارسال کرده است.
   ۱۳۹۰/۵/۲۵

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم