بازدید دانش آموزان دبیرستان غیر دولتی بهشت دانش

بنا به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، در تاریخ ۲۹/۷/۱۳۹۷ تعداد ۳۰ نفر از دانش آموزان دبیرستان دخترانه بهشت دانش ناحیه ۴ شیراز که در پایه دهم، یازدهم و دوازدهم تجربی – انسانی و ریاضی مشغول به تحصیل هستند از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری بازدید کردند.

در این بازدید آقای رحمانی کارشناس ارشد اداره خدمات اطلاع رسانی ضمن معرفی پایگاههای اطلاعاتی فارسی، لاتین و عربی مرکز منطقه ای، آنان را با نحوه استفاده، جستجو و بازیابی اطلاعات در این پایگاهها و همچنین سایر خدمات این مرکز از طریق حضوری و غیرحضوری آشنا کرد.

 همچنین نحوه استفاده از پایگاههای اطلاعات علمی بزرگ دنیا مانند ساینس دایرکت، پروکوئست، ابسکو و غیره را برای آشنایی بیشتر آنان معرفی کردند تا در آینده بتوانند از آنها استفاده کنند.

وی همچنین در مورد نحوه استفاده از منابع رایگان بر روی وب و اینترنت مطالبی بیان کردند و متذکر شدند که اگر چه می توان از این منابع به صورت مقطعی و جهت اطلاعات عمومی خود استفاده کرد اما به صورت حرفه ای و عملی باید این نوع منابع به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد تا کاربران و پژوهشگران بتوانند در پژوهش های خود از آنها استفاده کنند.

همچنین معیارهای ارزیابی منابع رایگان و غیررایگان به صورت مختصر برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد و پس از آن دانش آموزان سوالات متعددی مطرح کرده و پاسخ های خود را دریافت نمودند. در پایان ضمن پذیرایی، بازدید از موزه قرآن و نسخ خطی صورت گرفت  و در ادامه دانش آموزان در اداره خدمات اطلاع رسانی حضور یافته و به صورت عملی جستجو و بازیابی اطلاعات را انجام دادند و تعدادی از آنها اطلاعات مورد نظر خود را بر روی فلش و سی دی دریافت نمودند.  

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم