بازدید دانشجویان موسسه آموزش عالی آپادانا

بر اساس گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، دانشجویان موسسه آموزش عالی آپادانا شیراز در تاریخ ۲۸ مهر ۹۷ از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری بازدید کردند.

در این بازدید که متشکل از ۲۷ نفر دانشجوی رشته گرافیک موسسه آموزش عالی آپادانا بود، ابتدا با تاریخچه و هدف از تاسیس این مرکز آشنا شدند و سپس خدمات آنلاین، نحوه جستجوی مقالات و نحوه استفاده از نرم افزارهای وب سایت مرکز منطقه ای به آنها توضیح داده شد.  

لازم به ذکر است این سلسله بازدیدها که در سطوح مختلف دانش آموزی، دانشجویان، اساتید، مدیران و مسئولین سازمان های مختلف انجام میگیرد، علاوه بر هدف آشنایی با خدمات این مرکز، ارتقای سطح علمی و دانش جامعه را نیز مدنظر دارد.

 این مرکز از ابتدای فعالیت خود پایگاه های اطلاعاتی مختلفی را تأسیس نموده که هر کدام از این پایگاه-ها می تواند بخشی از نیازهای اطلاعاتی کاربران را تأمین نماید. دسترسی به متن کامل تمام مجلات کشور، مقالات کنفرانس ها، مقالات عربی، مقالات روزنامه ها، مقالات و پایان نامه های انگلیسی، چکیده طرح های تحقیقاتی، پایان نامه های فارسی وبرخی از استانداردهای جهانی و سایر اطلاعات علمی مورد نیاز محققان کشور از طریق وب سایت مرکز منطقه ای امکان پذیر می باشد. همچنین این مرکز قادر است سایر مدارک علمی تولید شده در سطح بین المللی را که در پایگاه های معتبر اطلاعاتی به ثبت رسیده باشد را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کاربران قرار دهد.  

علاوه بر این، استفاده از خدمات مرکز منطقه ای به دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محدود نمی شود. تمامی سازمان ها و مؤسسات تحقیقاتی دولتی و خصوصی کشور، دانشجویان تمامی دانشگاه ها، محققان آزاد و تمامی افراد جامعه می توانند از خدمات حضور و غیرحضوری مرکز استفاده نمایند.

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم