بازدید شورای اسلامی شهر شیراز
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاري های علمی بين المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، ریاست شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب، مهندس سیروس پاک فطرت به همراه چند نفر از اعضای این شورا و با حضور دکتر محمدجواد دهقانی ریاست مرکز منطقه ای و همچنین داریوش نویدگویی از موزه قرآنی و همچنین از مرکز منطقه ای بازدید کردند.
دهقانی گفت: قرآن های نفیس و تفاسیر موجود در این موزه مجموعه ای ارزشمند است که توسط داریوش نویدگویی از شخصیت های فرهنگی و ادبی شیراز به مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری اهدا شد.
وی افزود: این موزه در دو طبقه ساختمان مرکز منطقه ای قرار دارد. طبقات هشتم و نهم این ساختمان با مساحتی معادل 1500 متر مربع در اختیار موزه قرار گرفته است، از این رو آثار موزه که افزون بر 1700 نسخه از انواع قرآن ها و تفاسیر مختلف است در این محل قرار گرفته است. این آثار به ویژه از دوره های شکوفایی علم و تمدن اسلامی از قرن دوم هجری را در بر می گیرد.
در این بازدید داریوش نویدگویی به شرح نسخ خطی قرآن برای بازدیدکنندگان در این مجموعه پرداخت.
در ادامه این بازدید، دکتر دهقانی فعالیت ها و خدمات علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری RICeST) ( و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) را برای ریاست شورای اسلامی شهر شیراز به تصویر کشید.
مهندس دستغیب ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کشیده شده علمی و فرهنگی برای ارتقای شهر شیراز گفت: جمع آوری مجموعه های نفیس قرآنی در سطح شهر و استان و همچنین به معرض عموم گذاردن آنها بسیار مهم است که مرکز منطقه ای در این راه با برگزاری بازدیدهای علمی گام های موثری در این زمینه برداشته است.   1396/8/11 08:55

تعداد بازدید : 88
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

مناقصه ها و مزایده های RICeST
آمار بازدید
تعداد افراد آنلاین 4 نفر
بازدید امروز 2,697
بازدید دیروز 2,224
بازدید 30 روز گذشته 81,146
بازدید کل 1,165,066 نفر