نشست "هم اندیشی دانشمندان برتر کشور: ارتقا جایگاه علم، نوآوری و فن آوری"
هر چند انتشار روز افزون نتایج پژوهش و صعود رشد کمیت علمی کشور در سطح بین المللی نشان از قدرت علمی پژوهشگران کشور دارد، اما بر اساس سیاست های کلان علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری، کمیت تولید علم تنها یکی از ابعاد توسعه علمی است. لذا توجه به سایر ارکان تولید علم شامل دیپلماسی علمی، کیفیت تولیدات علمی و اثرگذاری فنآورانه و نوآورانه از عوامل بسیار با اهمیتی هستند که نباید نادیده انگاشته شوند. به هر ترتیب مهمترین مسئله حال حاضر کشور هدایت مقالات علمی به سمت نیازهای جامعه و اثرگذاری اقتصادی است.

نشست هم­اندیشی دانشمندان برتر کشور بر اساس آن­چه گفته شد، طی دو روز به تاریخ های 30 بهمن و اول اسفند ماه ۱۳۹۵ در شیراز، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برگزار خواهد شد که محور های علمی زیر را در بر خواهد گرفت:
 
الف) جایگاه پایگاه ISC در اکوسیستم تولید علم؛
ب) فرصت ها و چالش‌های حوزه آموزش عالی؛
ج) ترویج و ایجاد دانشگاه های نسل سوم؛
 
شرکت کنندگان و مدعوین کلیدی در این نشست با بیان تجربیات، تبادل ‌نظر از طریق برگزاری پانل‌های تخصصی در خصوص محورهای فوق در طی دو روز به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
در این نشست مسئولین رده بالای علمی کشور مرتبط با محورهای کنفرانس نیز حضور داشته و در پانل­ها شرکت فعال خواهند داشت.  
 
همچنین، در ادامه این نشست تکریم از دانشمندان شامخ کشور به منظور ارج نهادن از زحمات آن عزیزان و الگوسازی از آنان خصوصاً جهت محققین و پژوهشگران جوان کشور است.
 
تکریم، نکوداشتن زیسته (فضائل) یک شخصیت و سخن گفتن از تجربه، عمل صالح و تفکر او به منظور ماندگار ساختن آن در زمان است. در راستای اهداف هم­اندیشی، قصد از تکریم، انتقال تجارب و الگوسازی نسل اول (اساتید) توسط مدیران میانی (نسل دوم) به اکثریت جمعیت کشور که پتانسیل­های اجتماعی ما هستند (نسل سوم) است.


 
   1395/10/12 10:52

تعداد بازدید : 148
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )

مناقصه ها و مزایده های RICeST
آمار بازدید
تعداد افراد آنلاین 4 نفر
بازدید امروز 1,234
بازدید دیروز 2,464
بازدید 30 روز گذشته 73,214
بازدید کل 975,416 نفر