گسترش همکاری‌های علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی و آکادمی علوم پاکستان

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، تفاهم‌نامه همکاری ‌های علمی– پژوهشی–  فناوری بین مرکز منطقه ای و آکادمی علوم پاکستان امضا شد.

روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)  هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تبادلات و همکاری های علمی بیان کرد و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه، اساتید، محققان و دانشجویان پاکستان از طریق آکادمی علوم پاکستان نیز خواهند توانست به انواع مختلف منابع علمی موجود در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری همچون مقالات فارسی و عربی، کلیه نشریات علمی فارسی و پایگاه های مقالات عمومی و موضوعی دسترسی یابند.

خانی گفت:  با امضای این تفاهم نامه، دو طرف به تبادل انتشارات علمی خود از قبیل کتاب، مجله، گزارش های فنی و پژوهشی، پایان نامه ها و غیره، بمنظور حصول اهداف پژوهشی و آموزشی، خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) در چارچوب ضوابط و مقررات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه اطلاع رسانی در عرصه ملی و بین المللی فعالیت نموده و تامین نیازهای مقالات علمی داخل و در سطح کشورهای منطقه از مأموریت های اصلی مرکز منطقه ای می باشد.

وی افزود: برقراری ارتباطات الکترونیکی به منظور دریافت و ارسال اطلاعات داخلی و منطقه ای در حوزه های علوم و فناوری و برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین محققان ایرانی و منطقه ای نیز از دیگر رسالت های این نهاد بین المللی است.

 

   ۱۳۹۵/۵/۱۷ ۱۰:۰۹

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم