گسترش همکاریهای دانشگاه هنر شیراز با مرکز منطقه‌ای و ISC

به نقل از اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، روز شنبه مورخ ۲۷ خردادماه ۱۳۹۱، دکتر عسکری رئیس دانشگاه هنر شیراز از مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی دیدن کرد. این بازدید با حضور ریاست و معاونین و رئیس روابط عمومی و بین الملل مرکز و پایگاه صورت گرفت.
در ابتدای این نشست، رئیس دانشگاه هنر هدف از این ملاقات را مرتفع نمودن نیازهای این دانشگاه در زمینه های علوم و فناوری اطلاعات با استفاده از مراکز تحقیقاتی بزرگی همچون مرکز منطقه ای، جلب همکاری های آموزشی و پژوهشی، توسعه بخشیدن به برنامه های این دانشگاه، راه اندازی کتابخانه و مدیریت منابع آن عنوان کرد.
دکتر عسکری اظهار داشت: دانشگاه هنر شیراز یک دانشگاه تازه تاسیس می باشد که بعد از دانشگاه هنر تهران، اصفهان و هنر اسلامی تبریز، چهارمین دانشگاه هنر کشور است و تمام استان های جنوبی کشور را تحت پوشش خود قرار می دهد.
وی افزود: دانشگاه هنر اکنون دارای رشته های معماری، گرافیک، نمایش، تئاتر، هنرهای تصویری، تجسمی، مرمت و شهرسازی و … می باشد و تا ۱۰ سال آینده راه اندازی ۱۰ دانشکده و ۵۳ رشته را در دستور کار خود دارد .
دکتر جعفر مهراد رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز در پاسخ به درخواست همکاری این دانشگاه، ضمن ابراز خوشنودی از این همکاری ها، پیشنهاداتی را جهت امضای تفاهم نامه همکاری های علمی پژوهشی در جهت ارتقا سطح علمی دانشگاه هنر شیراز ارائه داد که تاسیس شاخه اطلاع رسانی مرکز در دانشگاه هنر، مدیریت منابع فرهنگی، برگزاری کارگاه های آموزشی، طراحی و ایجاد کتابخانه دیجیتال و آرشیو الکترونیکی، تهیه نرم افزارهای کتابخانه ای، تاسیس دوره کارشناسی ارشد مشترک رشته هنر و کتابداری، طراحی پایگاه های اطلاعاتی در حوزه فرهنگ و هنر در سطح استان فارس بصورت پروژه های مشترک از مهم ترین موارد پیشنهاد شده برای درج در تفاهم نامه همکاری میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و دانشگاه هنر بود.
در پایان مقرر گردید پیش نویس تفاهم نامه توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری تهیه وبرای اظهار نظر به دانشگاه هنر ارسال گردد.

   ۱۳۹۱/۳/۲۷

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم