کارگاه علمی «مدیریت اطلاعات علمی و منابع الکترونیکی» ویژه اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، کارگاه علمی «مدیریت اطلاعات علمی  و منابع الکترونیکی» ویژه اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز  در راستای طرح دانش افزایی و توانمند سازی اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان فارس در محل سالن کنفرانس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در تاریخ های ۵ و ۶ آذر ماه ۱۳۹۳ برگزار می گردد.

در روز اول از برگزاری این کارگاه، دکتر قانع، معاون مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ضمن خوش آمدگویی به اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز، جهت آشنایی هرچه بیشتر مهمانان، به بیان برنامه ها و اهداف علمی این سازمان پرداخت.

پس از سخنرانی دکتر ستوده که به معرفی برنامه و اهداف  کارگاه پرداخت، اعضای هیئت علمی دانشگاه شیراز با خدمات کتابخانه مرکزی و اصول جستجو و بازیابی اطلاعات آشنا شدند.

موضوع دیگری که در این کارگاه بدان پرداخته شد معرفی پایگاه های اطلاعاتی اشتراکی و آزاد بود که علاوه بر آن در ادامه موتور های کاوش علمی نیز معرفی گردید.

در بخش دوم این کارگاه، ارزیابی پژوهشگران، مجلات و دانشگاه ها و همچنین راهکار های گزینش مجلات برای ارسال مقاله، عوامل موثر در افزایش استناد و دستبرد علمی و راهکارهای مقابله با آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در روز دوم این کارگاه علمی، دکتر محمدرضا قانع، معاون مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به معرفی پایگاه ها و آشنایی با نظام استنادی علوم جهان اسلام  و محصولات تامسون رویترز (ISI) خواهد پرداخت.همچنین، در بخش آخر این کارگاه، مدیریت اطلاعات علمی با استفاده از اندنوت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

   ۱۳۹۳/۹/۵ ۰۸:۲۸

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم