کارگاه آشنایی و استفاده از پایگاه های رایسست در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، کارگاه آشنایی با انواع خدمات و پایگاه های اطلاعاتی مرکز منطقه ای در دانشگاه آزاد شیراز برگزار و در تاریخ ۰۳/۱۰/۹۷ توسط کارشناسان اداره خدمات اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزار شد.

در این کارگاه که به درخواست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد، در خصوص پایگاه های اطلاعاتی و سایر خدمات ارائه شده توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری توضیحاتی ارائه شد.

پایگاه اطلاعاتی مقاله های الکترونیکی فارسی نخستین پایگاه اطلاعاتی است که از ابتدای تأسیس رایسست ایجاد شده است و مجموعه ای غنی از مقالات بسیاری از نشریات، اعم از نشریات رتبه دار علمی و غیر علمی را در بر می گیرد.

مقاله‌های الکترونیکی انگلیسی نیز همچون سایر پایگاه‌هایی که در سطح بین المللی به زبان انگلیسی بوجود آمده اند طراحی شده است. آنچه در این پایگاه وجود دارد شامل متن کامل مقالات مجلات موجود در مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، مقالات خریداری شده از مراکز و موسسات معتبر بین المللی و مقالاتی است که از منابع آزاد دریافت، سازماندهی و وارد این پایگاه شده است . محتوای ارزشمند و علمی مقالات موجود در این پایگاه می‌تواند نیازهای اطلاعاتی بسیاری از محققان کشور و منطقه را برآورده نماید. در مواقعی که دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی بین المللی امکان پذیر نباشد مقالات این پایگاه می‌تواند تا حد زیادی مطالب علمی مورد نیاز محققان را تأمین نماید.