همکاری های ISI و ISC آغاز شد‬

همکاری های ISI و ISC آغاز شد‬
ISI در صدد عقد تفاهم نامه با ISC است که در ISC با ارائه فایل مستند اسامی نویسندگان دانشگاه ها هم برای ایران و هم برای کشورهای اسلامی به عنوان نقطه تماس با ISI عمل کند.

دکتر جعفر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از آغاز همکاری های ISI با ISC خبر داد و افزود: در ۲۹ فروردین ۱۳۹۰ نمایندگان ISI به سرپرستی دکتر «اووه وندلند» در محل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام حضور پیدا کرده و پیشنهادهای خود را جهت شروع همکاری ها در برخی حوزه های مشخص اعلام نمودند .
دکتر مهراد افزود : یکی از حوزه های مهم حوزه Incite است که اخیرا توسط ISI طراحی و در صدد گسترش این سیستم اطلاعاتی است . به گفته دکتر مهراد Incite می کوشد با «پاکسازی» داده ها، وضعیت دقیق علمی هریک از دانشگاه های کشورهای مختلف را مشخص کند .
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تصریح کرد : از آنجا که نام نویسندگان مقالات و اسامی دانشگاه ها به صورت های مختلف نوشته شده و گوناگونی نام ها موجبات افت اطلاعات و ریزش آمار تولید علم را فراهم می آورد، از این رو پاکسازی داده ها که در سیستمی به نام Incite مورد توجه قرار گرفته و به همین دلیل ISI در صدد عقد تفاهم نامه با ISC است که در ISCبا ارائه فایل مستند اسامی نویسندگان دانشگاه ها هم برای ایران و هم برای کشورهای اسلامی به عنوان نقطه تماس با ISI عمل کند .
دکتر مهراد ادامه داد : بعد دوم همکاری ها مربوط به نمایه شدن ISC در Web of Knowledge است که در این زمینه گفتگو صورت گرفته و تفاهمات مقدماتی به عمل آمده است ، اما این مورد هنوز مستلزم مباحثات فنی دقیق است که در این زمینه می کوشیم مصالح علمی جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گیرد.
به گفته دکتر مهراد ISI به زودی از سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برای ادامه گفتگوها دعوت به عمل خواهد آورد و این نشست به احتمال زیاد در شعبه ISI درلندن صورت خواهد گرفت .

   ۱۳۹۰/۴/۱۹

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم