همکاری مشترک بین کتابخانه توانیر و مرکز منطقه ای شکل می گیرد

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، رئیس کتابخانه شرکت توانیر تهران از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) مورخ ۲۶/۰۳/۱۳۹۴ بازدید کردند.

در این بازدید دکتر جیران خوانساری، رئیس کتابخانه شرکت توانیر تهران، با همراهی خانم شرکا، مسئول کتابخانه شرکت برق منطقه ای فارس و همچنین خانم سلاحی، کارشناس کتابخانه، از بخش های مختلف مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) بازدید کردند و راهکار های همکاری بین این دو سازمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به نقل از اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی، ضمن بیان تاریخچه تاسیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)  به این مهم اشاره شد که تأمین نیازهای اطلاعات علمی و فنی اساتید، دانشجویان و محققان از مأموریت‌های اصلی مرکز منطقه ای است که می توانند با مراجعه به وب سایت این سازمان  ( https://ricest.ac.ir/)، از اطلاعات علمی آن که شامل مقالات، نشریات، کتاب های الکترونیکی و غیره است بهره مند شوند.

در ادامه بازدید، پایگاه های فارسی عمومی که شامل مقاله های نشریات، کنفرانس ها و روزنامه ها، کتاب ها، نشریات فارسی، بانک کتابخانه های دانشگاهی کشور، سامانه مدارک علمی الکترونیکی و بانک کتابداران و متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی است به تفصیل معرفی شد.

علاوه بر این، پایگاه های فارسی موضوعی نیز که در بردارنده پایگاه های مختلفی همچون ایران کامپندیکس، ایران لیزا، دانشوران معاصر ایران، معادن کشور، صنایع ایران، صنایع و استانداردهای متالورژی، محیط زیست، استانداردها و غیره می باشد و شیوه استفاده آنها توضیح داده شد.

ریاست کتابخانه شرکت توانیر تهران در پایان این بازدید، لزوم همکاری علمی مشترک بین این شرکت و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) را ضروری دانست و تاکید کرد که منابع اطلاعات علمی در دسترس این سازمان که به صورت تمام متن در اختیار کاربران قرار می گیرد، می تواند در ابعاد مختلف برای محققان و کاربران شرکت توانیر سودمند باشد.

وی افزود: این همکاری مشترک می تواند در قالب انعقاد یک تفاهم نامه علمی پژوهشی بین این دو سازمان میسر گردد.

   ۱۳۹۴/۳/۲۶ ۰۸:۴۴

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم