مذاکره معاونان پژوهشی برخی دانشگاه های کشور برای ساماندهی نشریات توسط ISC

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های شهید چمران اهواز، سیستان و بلوچستان، شیراز و تبریز برای انجام پاره ای از مذاکرات درخصوص سامان بخشیدن به نشریات دانشگاههای مذکور توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برگزار می شود.

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های شهید چمران اهواز، سیستان و بلوچستان، شیراز و تبریز در روز شنبه اول مرداد ۱۳۹۰ در محل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برگزار می شود.
دکتر جعفر مهراد سرپرست ISC گفت : بر اساس برنامه های معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقرر است مؤسسات پژوهشی که در حوزه اطلاعات علمی فعالیت می کنند در صورت علاقه مندی و نیز دارا بودن مهارت ها و ظرفیت های لازم برای چاپ و انتشار، نشریات علمی – پژوهشی و نشریات علمی -ترویجی را مورد بررسی قرار داده و در صورت صلاح دید برای نشر این مجلات اقدام نمایند.
سرپرست ISC افزود: در حدود ۲ ماه است که در این حوزه بررسی ها و کارهای کارشناسی صورت گرفته و در نهایت جواب پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به سیاست های معاونت پژوهشی و فناوری مثبت بود. در نتیجه برای سنجیدن توانمندی های ISC در چاپ و انتشار نشریات معتبر ابتدا با ۴ دانشگاه مذاکره شد و دانشگاه های یاد شده موافقت خود را برای واگذاری چاپ و نشر مجلات خود به ISC اعلام کردند.
وی اظهار داشت : جهت انجام تفاهم و آگاهی از شرایط طرفین، پیش نویس تفاهم نامه توسط ISC تهیه شده و قرار است روز شنبه به معرض نقد و بررسی معاونان پژوهشی این دانشگاه ها گذاشته شود.
دکتر مهراد ادامه داد : در مجموع به نظر می رسد تعداد ۴۰ نشریه از ۴ دانشگاه یاد شده در بالا برای چاپ به ISC سپرده شود که با احتساب فصلی بودن این نشریات، تعداد شماره های این نشریات به ۱۶۰ شماره بالغ می شود.
سرپرست پایگاه استنادی افزود : تمام هزینه های چاپ و نشر در تعهد ISC خواهد بود و ISC از تمام تلاش و ظرفیت های خود برای سامان بخشیدن به این نشریات بهره خواهد برد.
گفتنی است معاونان پژوهشی دانشگاه های شیراز، سیستان و بلوچستان، شهید چمران اهواز و تبریز به دعوت سرپرست ISC در نشست مزبور شرکت خواهند کرد.

   ۱۳۹۰/۴/۲۸

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم