فجر انقلاب در مرکز منطقه ای و ISC

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری   و  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، همزمان با آغاز سی و ششمین دهه فجر انقلاب اسلامی، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در خصوص پاسداشت و تکریم این دهه، برنامه های مختلفی را در جهت هر چه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن آن اجرا نمودند. در این راستا، با تشکیل کارگروه ویژه دهه فجر و با تلاشی که از مدتی پیش از آغاز دهه فجر و با برنامه ریزی های منسجم صورت پذیرفت، اقدامات هماهنگ شده جهت برگزاری در این دهه به نحو مطلوب انجام گرفت.

یکی از موثرترین اقدامات انجام شده در این خصوص که با توجه به عملکرد و خدمات مرکز منطقه ای صورت پذیرفت دسترسی کاملأ رایگان به پایگاه های اطلاعاتی علمی مرکز منطقه ای برای عموم بوده است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که این پایگاه ها به عنوان یکی از کارآمدترین و تخصصی ترین منابع علمی شناخته می شوند که برای دانشجویان و محققان منابع علمی را تامین می کند. گفتنی است اطلاع رسانی در این خصوص از طریق خبرگزاری ها، صدا و سیما و روزنامه های محلی صورت پذیرفت.

در یکی دیگر از برنامه های دهه فجر مرکز منطقه ای و ISC ، سعی شد با تهیه و انتشار اخبار متفاوت و متنوع در خبرگزاری ها، به دست آوردهای علمی قبل و بعد از انقلاب اسلامی و همچنین پیشرفت های محسوس و موفقیت آمیز علمی در طول انقلاب اسلامی پرداخته شود. در این خبرها، به خدمات و ویژگی های ارزنده مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اشاره شده است.

در اقدامی دیگر، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با برگزاری بازدیدهای دانش آموزی و معرفی پایگاه های اطلاعاتی و نحوه استفاده از آنها، سعی در بالا بردن دانش مقاطع مختلف تحصیلی و سطح آگاهی آنها داشته است. در دهه فجر با انجام چنین اقداماتی، مرکز منطقه ای به دنبال هر چه پر رنگ ساختن نقش خود در اشاعه دانش در طیف های مختلف جامعه بوده است.

خلاصه ای از اقدامات صورت پذیرفته در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و ISC  در طول دهه فجر بدین شرح می باشد:

 1. دسترسی رایگان به پایگاه های اطلاعاتی علمی مرکز منطقه ای
 2. ارائه کارگاه های پژوهشی در برخی دانشگاه های استان توسط همکاران مرکز منطقه ای و ISC
 3. برگزاری جلسه برنامه ریزی جهت فعال سازی هسته کارگاه های علمی پیشنهادی اعضای هیأت علمی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری
 4. انتشار اخبار مرتبط با معرفی مرکز منطقه ای و ISC در خبرگزاری ها و صدا و سیما
 5. برنامه ریزی و انجام بازدید های دانش آموزی و پذیرایی از ارباب رجوع ها
 6. برگزاری مسابقات ورزشی و ارائه جوایز به نفرات برتر
 7. برگزاری جشن دهه فجر
 8. برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم افزار
 9. نمایشگاه آثار هنری همکاران در تمام زمینه ها
 10. برگزاری مسابقه عکس، داستان کوتاه و شعر با موضوعات دفاع مقدس، شهادت و دهه فجر
 11. اکران جشنواره فیلم های کوتاه مستند
 12.  مسابقه حفظ قرآن
 13. نمایشگاه عکس های ویژه دهه فجر
 14. نمایشگاه روز شمار انقلاب (تیترهای خبری مهم)
 15. ارسال پیامک روز شمار دهه فجر
 16. تزیین محوطه داخلی و بیرونی ساختمان مرکز منطقه ای
 17.  اعطای تسهیلات به کارکنان مرکز منطقه ای و ISC
 18. دیدار مسئولین هر دو سازمان از خانواده های معظم شهدا   ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ ۱۴:۴۶

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم