طراحی نظام جدید نمایه استنادی کتاب توسط تامسون رویترز

پژوهشگران با استفاده از نظام جدید «نمایه استنادی کتاب» می توانند تصویر کاملتری از آثار منتشر شده در رشته تحقیقاتی خود را به دست آورند.
دکتر جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از نظام جدیدی که توسط تامسون رویترز طراحی شده خبر داد و گفت: این نظام جدید «نمایه استنادی کتاب» نام دارد و پژوهشگران با استفاده از این نظام می توانند تصویر کاملتری از آثار منتشر شده در رشته تحقیقاتی خود را به دست آورند.
دکتر مهراد افزود: پژوهشگران با استفاده از این نظام می توانند به سرعت و به آسانی به مرتبط ترین کتاب هایی که در حوزه تحقیقاتی محقق مورد نظر منتشر شده است دسترسی پیدا کند . نمایه استنادی کتاب بیش از ۳۰ هزار کتاب را که سال انتشار این آثار به ۲۰۰۵ میلادی می رسد تحت پوشش دارد.
به گفته دکتر مهراد در این نظام، جستجوی ارجاعاتی که مورد استفاده قرار و همچنین برقراری پیوندها از کتاب و یا از فصول کتاب به متن کامل امکان پذیر می باشد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در ادامه افزود: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) نیز ارائه نظام استنادی کتاب ها را در دستور کار خود قرار داده و به زودی خبرهای مهمتری در این حوزه به جامعه علمی ارائه خواهد شد .
دکتر مهراد تصریح کرد: از آنجا که درصد بیشتری از استنادها در حوزه علوم انسانی و رشته های وابسته، به کتاب می باشد، از این رو طراحی این نظام برای دانشمندان علوم انسانی بیش از پیش اهمیت دارد. اجرای این نظام، موفقیت بیش از پیش دانشمندان علوم انسانی را از نظر تالیف و استناد تضمین خواهد کرد.
   ۱۳۹۰/۴/۱۱

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم