طراحی سامانه نرم افزار تولید فهرست منابع در شیراز

سامانه نرم افزار تولید فهرست منابع در شیراز طراحی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: این نرم افزار را دکتر محمد رضا فلاحتی قدیمی فومنی، عضو هیات علمی گروه پژوهشی زبانشناسی رایانه ای مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مدت یک سال طراحی کرده است.

خانی افزود: استفاده از این نرم افزار از طریق پیوند http://refgen.ricest.ac.ir تا پایان آذر ماه امسال بصورت رایگان امکان پذیر است.

دکتر فلاحتی طراح نرم افزار، استنادنویسی را دغدغه‌ اساسی نویسندگان و نیز ناشران دانست و گفت: تولید خودکار فهرست منابع ۳۰مجله‌ی رتبه‌دار فارسی، تولید خودکار فهرست منابع بر اساس الگوی APA به انگلیسی و تولید خودکار فهرست منابع بر اساس الگوی APAبه فارسی از اهداف طراحی نرم افزار تولید فهرست منابع است .

دکتر فلاحتی درباره شیوه استفاده از این نرم افزار گفت: کاربران می توانند از منوی اصلی، الگوی APA و یا الگوی مربوط به یکی از ۳۰مجله ی رتبه دار را انتخاب، و سپس زبان مورد نظر را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در هر الگو همه فراورده های اطلاعاتی مربوطه شامل کتاب، مقاله و پایان نامه، گنجانده شده که با کلید زدن بر روی هر مورد جعبه ی مربوطه باز می شود و در این حالت کاربر لازم است تمام فیلدهای مربوطه را تکمیل کند.

برای استفاده بهینه از این نرم افزار، کاربران لازم است از مرورگر chrome و یا IE 10 استفاده کنند.

منبع :  طراحی سامانه نرم افزار تولید فهرست منابع در شیراز    ۱۳۹۴/۳/۱۶ ۱۰:۵۰

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم