سخنرانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در یونسکو

رئیس اداره همکاری های علمی بین اللمللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد: دکتر جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از ۲۶ تا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ در مجمع عمومی یونسکو که به بحث پیرامون «رتبه بندی دانشگاه ها:استفاده ها و سوء استفاده ها» اختصاص داشت، شرکت کرد.
نجمه حمیدی فرد افزود: در این مجمع که ۲۴۰ هیات نمایندگی از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند،دکتر جعفر مهراد به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران ضمن معرفیISC در این مجمع،تجربه جمهوری اسلامی ایران را در رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور ارائه داد.
وی گفت: دکتر جعفر مهراد که مسئولیت رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور را بر عهده دارد برای نخستین بار در سال ۱۳۸۹ بر اساس شاخص های سازمان کنفرانس اسلامی، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور را رتبه بندی کرد که نتیجه این رتبه بندی در سایت www.ur.isc.gov.ir قابل دسترس است.
به گفته حمیدی فرد در این مجمع ضمن بررسی توسعه ها و مسائل مرتبط با رتبه بندی دانشگاه ها، هیأت های نمایندگی کشورهای عضو یونسکو رتبه بندی های ملی خود را ارائه دادند.
براساس سخنرانی دکتر جعفر مهراد، تعداد ۱۰ نظام رتبه بندی بین المللی و ۵۰ نظام ملی رتبه بندی برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی وجود دارد.
در این مجمع بر ضرورت انجام رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی توسط نظام های ملی و بین المللی تاکید گردید لیکن یادآوری شد که در استفاده از این نظام ها لازم است که دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی هوشیارانه عمل کنند.
   ۱۳۹۰/۳/۳

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم