دسترسی به نشریات عربی کشورهای اسلامی در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری

بیش از ۷۳۰ عنوان نشریه عربی از کشورهای اسلامی در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گردآوری شده است.

مهندس سارا کلینی، رئیس گروه پژوهشی ارزیابی و توسعه منابع مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، از گردآوری بیش از ۷۳۰ عنوان نشریه عربی از کشورهای اسلامی در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی خبرداد.

مهندس کلینی در ادامه به آمار تفکیکی عناوین نشریات گردآوری شده ی این کشورها اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه منابع عربی موجود در کشورهای اسلامی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری تا کنون ۱۶۱ عنوان از کشور اردن، ۳۸ عنوان نشریه از کشور امارات متحده عربی ۹۰ عنوان نشریه از کشور سوریه، ۵۰ عنوان نشریه از کشور عراق، ۶۰ عنوان نشریه از کشور عربستان سعودی، ۴۵ نشریه از کشور لبنان، ۴۶ عنوان نشریه از کشور مصر، و نشریاتی از کشورهای یمن، عمان، فلسطین اشغالی، افغانستان، مغرب، لیبی، قطر، کویت، الجزایر، عمان، سومالی، سودان، تونس، بحرین و ایران نیز گردآوری شده است.

وی افزود: با تلاش پژوهشگران مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری نشریات عربی کشورهای اسلامی شناسایی و گردآوری می شود. به منظور سفارش و خرید نشریات عربی کشورهای اسلامی به صورت چاپی ، از خدمات کارگزاران بخش خصوصی استفاده می شود.

مهندس کلینی اظهار کرد: علاوه بر تهیه نسخه های چاپی، نشریات الکترونیکی موجود در اینترنت که توسط دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی کشورهای اسلامی منتشر شده اند نیز توسط پژوهشگران این مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شناسایی و تهیه می شوند

   ۱۳۸۹/۴/۲۶

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم