دانشگاه علوم انتظامی با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و ISC تفاهم نامه علمی پژوهشی امضا کرد

بر اساس گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، به دعوت دکتر محمدتقی عصار رییس دانشگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دکتر جعفر مهراد رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در محل دانشگاه علوم انتظامی در تاریخ سه شنبه ۱۷/۲/۱۳۹۲ برای استادان، پژوهشگران و دانشجویان این دانشگاه سخنرانی کرد.
دکتر مهراد در این سخنرانی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران امکانات خود را در جهت توسعه علمی و تحقیقاتی سازمان های آموزشی و پژوهشی تابعه بسیج نموده است. چند سال متوالی است که ناجا با انتشار مجلات مختلف به تعداد ۴۵ نشریه علمی – پژوهشی و علمی – ترویجی و ۷ مورد مجله در سطح آزمایشی نتایج مطالعات و دستاورد های علمی و پژوهشی خود را در این مجلات منتشر می کند. چنانچه به تیراژ این مجلات توجه کنیم می بینیم که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شبکه ای از اطلاعات علمی را به وجود آورده است که این عمل موجب شده است که مجله های علمی در دسترس گروه های هدف قرار گیرد.
سرپرست ISC افزود: تاسیس واحد های پژوهشی در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  درخور توجه و تامل است که شاغلان تحقیقاتی در عرصه های دانش انتظامی مطالعات کاربردی و عملیاتی انجام می دهند.
وی ادامه داد: همایش های برگزار شده نیز در سال های اخیر آنچنان از اهمیت برخوردار است که جامعه علمی ایران را از دانشگاه های بزرگ کشور به خود جذب کرده و همکاری های مشترک در این حوزه موفقیت های بیشتری را نصیب نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  کرده است.
دکتر مهراد خاطر نشان ساخت: نقش دانشگاه علوم انتظامی در این زمینه بسیار برجسته است. این دانشگاه، با محور قرار دادن علم و فناوری برای پیشرفت این نیرو و دستیابی به اهداف تعیین شده در ماموریت و تاسیس  دانشگاه علوم انتظامی، هر روز شاهد پیشرفت های مهم در عرصه تولید، عرضه و بهره برداری از علم و فناوری می باشد.
سرپرست ISC گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه فعالیت های علمی و پژوهشی و نیز توسعه فناوری در سازمان های آموزشی و تحقیقاتی وابسته به ناجا، دانشگاه علوم انتظامی در سال های اخیر با نگاه تقویت پژوهش های هدفمند، اقدامات متنوعی انجام داده است تا این دانشگاه مانند دانشگاه های جامع و بزرگ کشور، دانشگاهی پژوهش محور باشد.
به گفته دکتر مهراد: در کنار توجه جدی به تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز ناجا، که بتواند مسولیت اصلی پیشرفت این نیرو را برعهده گیرد، با اقدامات موثر خود مرزشکنی دانش در دانشگاه علوم انتظامی را به ارمغان آورده است تا در عمل نیاز جدی و مهمی از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران  را برطرف نماید. البته دکتر مهراد به این نکته نیز اشاره کرد که مجموعه فعالیتهای علمی تحقیقاتی و با احتساب سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا، زمینه های مناسبی در عرصه های آموزش عالی و تحقیقات علمی، که خود بخشی از دانشگاه علوم انتظامی نشات می گیرد برای این دانشگاه به ارمغان آورده است.
دکتر مهراد ادامه داد: اکنون فضای تحقیق و توسعه در دانشگاه علوم انتظامی به گونه ای مهیا می باشد که پیش از این بحث و تبادل اندیشه در موضوعات علمی مختلف در نیروی انتظامی فراهم نبود. نیروی انتظامی، در حالیکه به جنبه های کاربردی و عملیاتی تحقیقات تاکید و توجه دارد، در عین حال مبانی، نظریه ها و رویکرد ها  نیز از دید تیزبین پژوهشگران شاغل در ناجا مورد غفلت قرار نگرفته است.
رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در پایان سخنان خود به نقش دانشگاه علوم انتظامی و سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا در پیشرفت های علمی و فناوری اشاره کرد و گفت:  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز با توجه به امکانات و تسهیلاتی که در سطوح منطقه ای و بین المللی در اختیار دارد با همکاری های مشترک، زمینه های توسعه و ورود دانشگاه علوم انتظامی را به محیط های آموزشی و پژوهشی فراهم خواهد آورد.
دکتر مهراد این نکته را نیز یادآوری کرد که خلاقیت و نوآوری در پلیس جمهوری اسلامی ایران برای کشور های اسلامی اهمیت فراوان دارد و ورود دانشگاه علوم انتظامی در این عرصه خود یک فرصت شناسی است که این را باید با اهمیت قابل توجهی مورد عنایت قرار گیرد.
پیش از پایان مراسم گرامیداشت هفته معلم در دانشگاه علوم انتظامی، رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرستISC تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری با رییس دانشگاه علوم انتظامی امضا کرد و پس از آن لوح تقدیر و جوایز پژوهشگران برتر این نیرو بین استادان و پژوهشگران برگزیده اهدا شد.
   ۱۳۹۲/۲/۱۸ ۱۵:۰۱

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم