برگزاری کنفرانس بین المللی سردبیران نشریات کشور های اسلامی

دومین کنفرانس بین المللی سردبیران نشریات کشور های اسلامی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۳ در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزار می گردد.

دکتر جعفر مهراد سرپرست ISC اعلام کرد:  دومین کنفرانس بین المللی سردبیران نشریات کشور های اسلامی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ آذر ماه۱۳۹۳ در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و با حضور برجستگان و سردبیران مجرب نشریات علمی کشور های اسلامی از جمله ایران برگزار می گردد.

مهراد گفت: در این همایش بین المللی سردبیران نشریاتی شرکت دارند که مجلات آنها از ضریب تاثیر بالا برخوردار است و بیشترین همکاری را با ISC دارند.

سرپرست ISC افزود: به همراه میهمانان خارجی، تعدادی از سردبیران نشریات علمی کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به این سمینار دعوت شده اند.

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: در این نشست موضوعات مرتبط با حوزه انتشار نشریه که در سطح بین المللی مورد توجه می باشد، مطرح و بحث خواهد شد. از جمله می توان به کنترل کیفیت محتوا از طریق داوری مقالات، توجه به چاپ مقالات پژوهشی و نگاهی به مقالات مروری، سیاست های دسترسی آزاد به محتوای نشریات با رویکرد چالش ها و فرصت ها، آسیب شناسی نگارش مقالات و چکیده ها به زبان انگلیسی و توسعه تعاملات علمی بین المللی از طریق نشریات از مباحث مهمی هستند که در این کنفرانس مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

   ۱۳۹۳/۹/۴ ۱۵:۴۷

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم