برگزاری کارگاه نمک یددار در مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، کارگاه آموزشی “مصرف نمک یدداردر دو گروه آموزشی، و در روز یکشنبه ۲۵/۰۹/۹۷ برگزار شد. بن بر این است این کارگاه در تاریخ دوشنبه ۲۶/۰۹/۹۷ نیز برگزار می شود.

در این کارگاه که با حضور کارکنان و مدیران مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی برگزار شد، مدرس این کارگاه سرکار خانم رنجبر بر استفاده از نمک یددار تاکید کردند.

بر اساس گزارش این اداره و به نقل از مدرس کارگاه نمک یدار، این نمک گونه‌ای از نمک خوراکی است که با مقدار بسیار اندکی از نمک‌های یُد (مانند یدات پتاسیم) مخلوط شده‌است. این محصول، ید مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند، زیرا کمبود ید در رژیم غذایی انسان موجب بیماری‌های گوناگون مانند غم‌باد (گواتر) می‌شود. نمک‌های تصفیه شده‌ی یددار به دلیل خلوص بالا، میزان ید را بهتر و به مدت بیشتر حفظ می‌کنند.

برای حفظ ید در نمک یددار، باید نمک را در مدت کمتر از یک سال مصرف کرد، آن را دور از نور و رطوبت و در ظرف‌های در بسته پلاستیکی، چوبی، سفالی یا شیشه‌ای تیره نگهداری کرد. همچنین هنگام پخت غذا، بهتر است نمک در انتهای پخت اضافه شود تا ید آن تا حد امکان حفظ شود.