برگزاری سمینار ISC برای روسای دانشگاهها، سردبیران مجلات علمی و نمایندگان ISC در تهران

این افراد که تعداد آنها ۵۷ نفر بود به دعوت دکتر جعفر مهراد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به ایران آمده و پس از حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات در روز سوم آبان ماه ۱۳۸۹ از روز چهارم در سمینار ISC شرکت کردند.
دکتر جعفر مهراد از دکتر نادری¬ منش، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر محمد رضا مخبر، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر رامین، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و دکتر عباس صدری، مدیر منطقه ای آیسیسکو در تهران، دعوت بعمل آوردند.
مراسم افتتاحیه سمینار ISC بعد از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران با ایراد بیاناتی توسط سخنرانان آغاز گردید و بعد از ظهر ۴ آبان اعضای هیات علمی و شاغلان تحقیقاتی ISC، تولید علم در ایران و جهان و برنامه ها، زیر سیستم ها و خدمات ISC را به مدت ۳ روز به تصویر کشیدند.
دکتر جعفر مهراد بیان داشت: میهمانان ISC در روز پنجشنبه ۶ آبان ماه بخشی از برنامه های خود را به دعوت دکتر اشعری در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اجرا نمودند و روز جمعه نیز برای صرف شام و بازدید از بخش های مختلف کتابخانه ملی میهمان دکتر اشعری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران بودند.
در این مراسم که از ساعت ۷ شب روز جمعه آغاز گردید، میهمانان ISC به همراه خبرنگاران، نمایندگان خبرگزاریها و عکاسان که میهمانان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند بعد از بازدید در سالن اجتماعات کتابخانه ملی استقرار یافتند و آنگاه بعد از سخنرانی دکتر جعفر مهراد درباره توسعه علمی و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران تحت مدیریت دکتر اشعری، ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی نموده و درپایان نیز دکتر آقاجری، مدیر کل رسانه¬های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهداف برگزاری نمایشگاه مطبوعات را برشمرد. سرانجام دکتر شکری المجاهد، استاد دانشگاه عین الشمس مصر و میهمانان ISC دیدگاههای خود را از آنچه در طی مدت حضور در جمهوری اسلامی ایران مشاهده کرده بودند به تفصیل بیان نمودند.
دکتر مهرداد ادامه داد: بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و مشاهده عظمت و غنای این کتابخانه تعجب میهمانان ISC و خبرنگاران را برانگیخته و با مشاهده افرادی که شب هنگام در محیط کتابخانه ملی مشغول مطالعه بودند شگفت زده شدند.
به گفته سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در این بازدید شخصیت های علمی جهان اسلام با دکتر اشعری رییس کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از نزدیک آشنا شده و برای همکاریهای متقابل اعلام آمادگی نمودند
   ۱۳۸۹/۸/۹

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم