بازدید معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز از مرکز منطقه‌ای و ISC

اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری اعلام کرد: آقای مهندس فرّخ زاده، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز به همراه جمعی از مدیران فرهنگسراهای شیراز روز چهارشنبه مورخ ۲۲ تیرماه ۱۳۹۰ از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بازدید به عمل آوردند .
در این دیدار، دکتر جعفر مهراد، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) به معرفی و ارائه تاریخچه فعالیت ها و خدمات مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی در حوزه های اطلاع رسانی پرداخته و به پرسش های حاضرین در این خصوص پاسخ گفت.
سپس، مهندس فرّخ زاده درباره ماهیت و اهداف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری سخن گفت و فرهنگسراهای تحت پوشش این معاونت را معرفی کرد .
پس از آن معاونین پژوهشی مرکز و پایگاه و رئیس اداره خدمات اطلاع رسانی به معرفی پایگاه های اطلاعاتی، نحوه عملکرد و چگونگی دسترسی به حجم عظیم مقالات، مجلات و نشریات موجود در این پایگاه ها پرداختنند .
در ادامه پس از تبادل نظر میان طرفین مقرر گردید تفاهم نامه همکاری های علمی میان مرکز و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز منعقد گردد که مهم ترین اهداف این تفاهم نامه تامین اطلاعات علمی مورد نیاز، پاسخگویی به نیاز های اطلاعاتی و افزایش سرانه مطالعه جامعه و برگزاری کارگاه های آموزشی در فرهنگسراهای شیراز می باشد .
در پایان این دیدار مهندس فرّخ زاده از زحمات انجام گرفته در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) توسط مدیران و دست اندرکاران مربوطه تشکر و قدردانی نموده و از ایجاد جامع ترین پایگاه های اطلاع رسانی در شهر شیراز ابراز خوشوقتی و مسرت نموده و اظهار کرد که ایجاد این پایگاه در شیراز مایه مباهات و سرافرازی ایشان و مردم شیراز می باشد .
وی همچنین خواستار برپایی تورهای علمی در مرکز و افزایش سطح تبلیغات و اطلاع رسانی به مردم به منظور معرفی هرچه بیشتر پایگاه استنادی و مرکز منطقه ای شد
   ۱۳۹۰/۴/۲۲

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم