بازدید رئیس شورای شهر شیراز از رایسست و ISC/ لزوم همکاری فی ما بین

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی در تاریخ ۲۷/۴/۹۷ دکتر دستغیب رئیس شورای شهر شیراز مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  (ISC) بازدید به عمل آوردند.

این نشست با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر شیراز و اعضای هیأت رئیسه مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، کلیپ معرفی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام پخش شد و سپس دکتر دهقانی، ریاست مجموعه ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به بیان مختصری از تاریخچه تاسیس این دو مجموعه پرداخته و پایگاههای اطلاعاتی، گروههای پژوهشی، انتشارات، فعالیتها و تعاملات ملی و بین المللی و پتانسیل های کلی این مجموعه را معرفی کرد. دکتر دهقانی همچنین در خصوص نقش حمایتی مرکز منطقه ای و پایگاه استنادی و برنامه های متنوع این دو مجموعه برای گسترش علم و فناوری در سطح کشور و منطقه توضیحاتی را ارائه داد.

وی همچنین در خصوص ماموریتهای ISC  در سطح ملی و بین المللی و پایگاههای اطلاعاتی و خدمات این پایگاه به کشورهای اسلامی به نقش محوری این سازمان در حوزه رتبه بندی و نیز رصد علم و اعتبارگذاری نشریات و نویسندگان به عنوان مهمترین وظایف این سازمان پرداخت.

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهر شیراز ضمن بیان دیدگاه های خود، بر نقش کلیدی عملکرد این دو سازمان به عنوان مقدمه ای بر تحولات علمی در منطقه و جهان اسلام تاکید کرد و عملکرد دو سازمان را در رشد دیپلماسی علمی و تعاملات بین المللی کشور حائز اهمیت بسیار دانست.

دستغیب در ادامه به نقش این دو سازمان در جهت ثبت و ضبط دستاوردهای علمی ملی و بین المللی و همچنین تقویت بنیان علمی کشور اشاره کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز و پایگاه در این نشست با اشاره به نشست دبیران کل آیسسکو در شهریورماه که با حضور ۵۷ کشور اسلامی عضو این سازمان و به میزبانی ISC برگزار خواهد شد، بر لزوم همکاری دو جانبه در جهت هر چه بهتر برگزار شدن آن تاکید کردند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم