بازدید دانش آموزی مجتمع آموزشی علم و زندگی

مجتمع آموزشی علم و زندگی ناحیه یک شیراز از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری «رایسست» در تاریخ ۲۱ آذر ۹۷ بازدید کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری «رایسست» بنا به درخواست مجتمع آموزشی علم و زندگی، ۲۵ نفر از دانش آموزان این مجتمع از رایسست بازدید کردند.

در این بازدید توضیحات مفصلی در خصوص نحوه جستجوی مقالات در پایگاه های رایسست به دانش آموزان ارائه شد.

علاوه براین، دانش آموزان در این بازدید با شیوه استفاده از منابع علمی، شیوه حضوری و غیر حضوری جستجوی مقالات علمی، دریافت کدکاربری و استفاده از نظام پرداخت الکترونیک در وبگاه رایسست آشنا شدند.

رایسست با هدف تامین مدارک علمی مورد نیاز اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران و کشورهای منطقه پایه گذاری شده است. از جمله فعالیت های مهم رایسست می توان به برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین پژوهشگران ایرانی و کشورهای منطقه، تأسیس انواع پایگاه‌های اطلاعاتی، انتشار گزارش‌های پژوهشی، نشریات علمی و کتاب‌های فارسی و غیر فارسی، حمایت از پژوهش‌های داخلی و منطقه‌ای در حوزه‌های علوم و فناوری، برقراری ارتباط و همکاری علمی با بخش‌های صنعتی، خدماتی و آموزشی برای شناسایی نیازها و تأمین اطلاعات مورد نیاز آنها اشاره کرد.

در پایان نیز دانش آموزان از موزه قرآن های نفیس موجود در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری دیدن به عمل آوردند.

مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری آمادگی دارد تا بنا به درخواست مدارس و دانشگاه ها، کارشناسان خود را برای معرفی خدمات به محل دانشگاه یا مدرسه اعزام کند تا جلسات آموزشی در آنجا نیز برگزار شود.

لازم به ذکر است گزارش ریز مصرف و دانلود مقالات از سوی هر مدرسه بصورت ماهیانه به اطلاع آنها از سوی رایسست می رسد.