بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از مرکز منطقه ای و ISC

به گزارش اداره روابط عمومی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، در تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۲ اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ، ISC و موزه قرآنی واقع در این دو موسسه دیدن کردند.
به گزارش این اداره، در این دیدار که به منظور آشنایی هر چه بیشتر اعضای شورای شهر با فعالیت های علمی مرکز منطقه ای و ISC با این دو مرکز ترتیب داده شده بود دکتر جعفر مهراد، ریاست مرکز منطقه ای و ISC، داریوش نوید گویی، اهدا کننده آثار موزه نفیس قرآنی، دکتر علی گزنی، معاون پژوهشی ISC، و مهندس طالبان، نائب رییس شورای شهر شیراز به ایراد سخنرانی پرداختند.
بنا بر این گزارش، در ابتدای این دیدار داریوش نویدگویی به دادن توضیحاتی در مورد جایگاه شیراز و استان فارس در عرصه فرهنگی کشور پرداخت و گفت: با توجه به سابقه طولانی و اثرگذار شیراز در این عرصه، از مسئولان انتظار می رود تا در اعتلای فرهنگ قرآنی ، بومی و ملی تلاش بیشتری داشته باشند. وی همچنین از تلاش های دکتر مهراد به عنوان یک چهره شناخته شده ی علمی در حمایت  همه جانبه از فعالیت های فرهنگی تمجید کرد و از ایشان به خاطر ایجاد فضای مناسب برای مجموعه های قرآن های نفیس و دیگر آثار ادبی قدردانی نمود.
به گزارش اداره روابط عمومی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر جعفر مهراد نیز در سخنان خود از داریوش نویدگویی به عنوان افتخار استان فارس به خاطر تلاش در جهت رشد فرهنگ و همچنین جمع آوری چنین مجموعه قرآنی گرانسنگی تشکر و قدردانی کرد.
وی در صحبت های خود به تاریخچه و چگونگی راه اندازی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) پرداخت و گفت: مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری وابسته به ۴۰ کشور منطقه است که با کمک های دولت جمهوری اسلامی ایران علاوه بر انجام تحقیقات علمی به چاپ و نشر کتاب و مقالات مبادرت می ورزد.
در پایان ایشان آمادگی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) را جهت تامین نیازهای اطلاعاتی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام نمودند.
مهندس طالبان به عنوان نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با ابراز امیدواری نسبت به تلاش این شورا در خدمت به فرهنگ افزود: این شورا با سبقه فرهنگی خود تلاش می کند که در حرکت های فرهنگی در سطح استان و کشور اقدامات لازم و بایسته را انجام دهد.
   ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ ۱۴:۵۰

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم