بازدید اساتید دانشگاه علوم انتظامی از مرکز منطقه ای

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)،  بنا به درخواست فرماندهی انتظامی استان فارس –  دفتر تحقیقات کاربردی، تعداد ۲۰ نفر از اساتید دانشگاه علوم انتظامی به منظور آشنایی با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) (www.ricesr.ac.ir) از این سازمان در تاریخ ۲۹/۰۲/۹۴ بازدید کردند

پس از بازدید از گروه پژوهشی ارزیابی و توسعه منابع، دکتر شعله ارسطوپور، معاونت پژوهشی مرکز منطقه ای به بیان تاریخچه تاسیس و اهداف تاسیس این سازمان پرداخت و سپس به مجموعه ای از فعالیت ها و حمایت های پژوهشی – علمی که از طریق مرکز منطقه ای در اختیار نهاد های مختلف قرار می گیرد اشاره کرد.

وی اظهار داشت: همکاری در برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌ها، دوره‌های دانش‌افزایی و سمینار‌های داخلی و بین المللی از دیگر مواردی است که مرکز منطقه ای آمادگی همکاری در آنها را دارد.

ارسطوپور در بخش دوم سخنان خود به ملاک های ارزیابی رد یا قبول نشریات برای نمایه سازی در نظام های نمایه سازی بین المللی پرداخت و گفت: ملاک هایی همچون محتوای نشریه، استانداردهای پایه نشریه درخصوص نحوه انتشار، حفظ تنوع پدیدآورندگی در سطح بین المللی و وضعیت استنادی نشریه در سطح بین المللی را از مهمترین ویژگی ها در این خصوص دانست. وی ضمن اشاره به لزوم داشتن برنامه های بلند مدت در این خصوص از آمادگی مرکز در زمینه ارائه مشاوره به دست اندرکاران در این زمینه سخن گفت.

معاونت پژوهشی مرکز منطقه ای در ادامه به برخی از پتانسیل های مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) اشاره کرد و گفت: چاپ و انتشار نشریات معتبر علمی پژوهشی و علمی ترویجی دانشگاه ها و درونداد و پردازش این مجلات در (ISC) و ایران ژورنال (نظام نمایه‌سازی مرکز منطقه‌ای) و همچنین توزیع رایگان آنها به جامعه هدف یکی از فعالیت هایی است که در حال انجام است.

لازم به توضیح است از نشریات علوم انتظامی که از طرف مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) چاپ و منتشر می شود می توان فصلنامه دانش انتظامی، فصلنامه پژوهش های انتظام اجتماعی و فصلنامه مطالعات مدیریت انتظامی را نام برد که تمامی آنها در سامانه نشریات چاپ مرکز و ISC به نشانه الکترونیکی http://pubj.ricest.ac.ir قابل مشاهده و استفاده کاربران است.
در ادامه این بازدید، آقای رحمانی، مدیر اداره خدمات اطلاع‌رسانی به تشریح قابلیت های پایگاه های اطلاعات علمی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) پرداخت. وی نحوه جستجو به صورت حضوری و غیرحضوری، جستجو در پایگاه های فارسی عمومی و موضوعی، پایگاه کتاب های فارسی، مقاله های کنفرانس ها، طرح های تحقیقاتی و غیره را در این نشست مورد توجه قرار داد.

رحمانی به این نکته اشاره کرد که مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) یک مرکز اطلاعاتی و پژوهشی در شهر شیراز است که هدف آن بهبود تولید و توزیع اطلاعات علمی در سطح ایران و کشورهای منطقه است. این مرکز یکی از نخستین مراکز اطلاع رسانی تمام خودکار ایران بوده که در حال حاضر اطلاعات چاپی و الکترونیکی را در قالب کتاب، نشریات، لوح های فشرده و پایگاه‌های اطلاعاتی در دو سطح داخلی و منطقه‌ای در اختیار محققان، دانش پژوهان و مراکز علمی و تحقیقاتی قرار می‌دهد.

وی در ادامه به معرفی نظام پرداخت الکترونیکی مرکز منطقه ای پرداخت و اظهار داشت: مرکز منطقه ای در راستای نیل به اهداف  اطلاع رسانی خود و تسهیل امر دستیابی به منابع اطلاعاتی برای پژوهشگران، محققین، دانشجویان و…   نظام پرداخت الکترونیکی را راه اندازی کرده است. هم اکنون علاقه مندان به استفاده از خدمات اطلاع رسانی مرکز منطقه ای می­توانند با استفاده از سیستم  ثبت نام آنلاین و پرداخت الکترونیکی،  بصورت غیر حضوری از امکانات مرکز منطقه ای شامل دریافت انواع مقالات و سایر منابع اطلاعاتی و … به زبان­های فارسی، انگلیسی و عربی  بهره مند شوند.
   ۱۳۹۴/۲/۲۹ ۰۸:۵۵

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم