انعقاد قراراد بین مرکز منطقه ای و دانشگاه شیراز

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه شیراز و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ منعقد شد.

در این مراسم که درسالن کنفرانس های مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزار شد، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه شیراز به همراهی هیأتی از معاونین و اساتید دانشگاه شیراز در این محل شرکت کردند.

به نقل از این اداره، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست ISC در مراسم انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه شیراز، گفت: دانشگاه های ما نباید دغدغه اطلاعات داشته باشند زیرا علاوه بر اینکه خودمان تولید کننده هستیم با دیگر کشورهای جهان نیز ارتباط داریم.

وی در صحبت های خود بر روابط نزدیک و عمیق دانشگاه شیراز و مرکز منطقه ای تاکید کرد و تاریخچه ای مبسوط از نحوه شکل گیری، دستور مقام معظم رهبری در خصوص لزوم شکل گیری این چنین سازمان های علمی و عملکرد این دو مرکز ارائه داد.

جعفر مهراد تصریح کرد: خوشبختانه با راه اندازی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) توانسته ایم تا اندازه ای نیاز علمی کشورمان در خصوص دسترسی آزاد و ارزان به اطلاعات را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: امروز خوشبختانه در سطح مناسبی از روابط علمی با سایر کشورهای دنیا قرار داریم. وی گفت که با توجه به نیاز علمی کشورمان توانسته ایم ارتباط علمی را حتی با کشورهای ایالات متحده و انگلیس برقرار نماییم.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری با اشاره به اینکه امروز اطلاعات روز و علمی جهان در اختیار ما قرار دارد، گفت: خوشبختانه جایگاه این مرکز در جهان در سطح قابل قبولی قرار دارد و به همین دلیل توانسته ایم ارتباط مناسبی را با دیگر کشورهای جهان برقرار کنیم.

مهراد تصریح کرد: دانشگاه شیراز از جمله مراکز علمی قوی در کشور است که باید به اطلاعات روز دنیا دسترسی داشته باشد.

وی افزود: با توجه به حضور علمی این دو مرکز و فراهم  نمودن امکانات اطلاعاتی مناسب برای مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور، دانشگاه شیراز که همواره حضور ما را در کنار خود شاهد بوده است دغدغه اطلاعاتی نباید داشته باشد.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ادامه داد: این مرکز در داخل و خارج از کشور دارای شعبه است و به همین دلیل دسترسی ما به اطلاعات علمی روز دنیا ممکن است.

مهراد تاکید کرد: آنچه که برای ما مهم است رسیدن به جایگاه علمی و اقتصادی مناسب در دنیا است.

دکتر ارشاد رئیس دانشگاه شیراز در طول صحبت های خود بر اطمینان خویش از دوام و قوام این تفاهم نامه ما بین طرفین گفت و تاکید کرد که دانشگاه شیراز، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری را جدای از مجموعه خویش نمی داند.

وی به ضرورت انعقاد این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: به طور یقین نیازهای اطلاعاتی دانشگاه شیراز با توجه به وسعت آن مستلزم همکاری مستمر با مرکز منطقه ای و ISC می باشد.

سید ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در پایان این صحبت ها با ابراز امیدواری نسبت به اجرایی نمودن این تفاهم نامه بر سعی طرفین در این خصوص تاکید کرد.

   ۱۳۹۳/۲/۱۰ ۱۰:۵۲

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم