انعقاد تفاهم نامه بین مرکز منطقه ای، ISC و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

انعقاد تفاهم نامه بین مرکز منطقه ای، ISC و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)  و  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)،  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز  به تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۴تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.

انعقاد این تفاهم نامه با حضور دکتر محمدجواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای و ISC به همراه معاونین این دو سازمان و همچنین دکتر قهرمان سلیمانی، معاون آموزشی و پژوهشی،  محمد جعفری ملک رئیس مرکز توسعه همکاری های علمی دانشگاهی و عابدی، کارشناس امور تفاهم نامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام گرفت.

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) پس از بیان تاریخچه و اهداف تاسیس مرکز منطقه ای و ISC بیان داشت:  انعقاد این تفاهم نامه به منظور ایجاد هماهنگی و گسترش و تعمیق همکاری های علمی، فرهنگی و آموزشی و تبادل اطلاعات و تجربیات و استفاده بهینه از توان و ظرفیت های طرفین بویژه کاربردی کردن دستاوردهای علمی پژوهشی است.

دهقانی اظهار داشت: این سازمان همواره درصدد معرفی و ترویج دستاوردها، تولیدات و سرمایه های فاخر علمی، آموزشی و پژوهشی مرکز منطقه ای و ISC  و حوزه های علوم و فناوری در داخل و خارج از کشور  و همچنین ایجاد ارتباط تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی سازمان های بین المللی بویژه در حوزه کشورهای اسلامی است که این تفاهم نامه نیز می تواند به این مهم کمک شایانی کند.

وی درخصوص محورهای همکاری در این تفاهم نامه گفت: برگزاری نشست های تخصصی و سمینارها و کنفرانس های علمی و فرهنگی منطقه ای و بین المللی، برگزاری کارگاه های آموزشی و علم سنجی برای اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران و برگزاری کارگاه های ISC برای سردبیران روزنامه ها و نشریات علمی کشورهای اسلامی از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

سرپرست ISC در ادامه گفت: تاسیس، توسعه و گسترش فعالیت و یا شاخه های مرکز منطقه ای و  ISC  براساس اعلام نیاز و اولویت بندی دانشگاههای کشورهای  اسلامی و همچنین همکاری در زمینه های مختلف چاپ و انتشار کتاب و نشریه و آثار برجسته مشاهیر علمی و فناوری در سطح منطقه و جهان با تبیین دستورالعمل های مربوطه با همکاری طرفین از دیگر مفادی است که مرکز منطقه ای و ISCبدان توجه دارد.

سلیمانی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در همین راستا به این نکته اشاره نمود که: سیمای فرهنگ، مدنیت، خلاقیت و همچنین چهره علمی ایران که پایدارترین و تاثیرگذارترین آنهاست، کارآمدترین سیمایی است که می توان از ایران در ابعاد بین المللی عرضه کرد و این مهم توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تکمیل می شود و چهره علمی ایران امروز را می توانیم در سطح بین المللی نشان دهیم.

وی در ادامه گفت: امید است نشست های علمی پرباری از سوی مرکز منطقه ای و ISC در سایر کشور ها برپا شود تا شاخه های این دو سازمان در آن کشور ها فعال گردد که بسترهای لازم نیز از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آن کشور ها مهیا خواهد شد.


   ۱۳۹۴/۳/۲۰ ۱۸:۵۷

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم