انتشار کتاب «معرفت شناسی علم سنجی»

«معرفت شناسی علم سنجی»، نخستین کتابی است که درباره مبانی نظری علم سنجی در ایران تالیف و توسط ISC منتشر شده است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از انتشار کتاب «معرفت شناسی علم سنجی» به قلم دکتر غلامرضا حیدری، عضو هیات علمی گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شهید چمران اهواز، توسط ISC خبر داد و بیان کرد: این کتاب نخستین کتابی است که درباره مبانی نظری علم سنجی در ایران تالیف شده و حاصل مطالعات و تامل مولف درباره ابعاد شناختی علم سنجی است.
دکتر مهراد ادامه داد: با توجه به تدوین برنامه کارشناسی ارشد علم سنجی در کمیته برنامه ریزی کتابداری و اطلاع رسانی و ابلاغ آن توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ها ، اکنون این کتاب می تواند به عنوان یک کتاب درسی برای آشنایی با علم سنجی مورد استفاده دانشجویان رشته کتابداری و اطلاع رسانی قرار گیرد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) اظهار داشت: کتاب معرفت شناسی علم سنجی برگرفته از رساله دکتری دکتر غلامرضا حیدری است.
گفتنی است دکتر حیدری از رساله دکتری خود با عنوان «تحلیل مبانی و جایگاه معرفت شناختی مفاهیم ، اندیشه ها و نظریه های حوزه علم سنجی در عصر حاضر» در اسفندماه ۱۳۸۸ در دانشگاه شهید چمران اهواز دفاع نمود و دکتر جعفر مهراد داور خارجی این رساله بود.
   ۱۳۹۰/۱/۱۷

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم