امضای تفاهم نامه بین ISC و دانشگاه ایالتی باکو

سرپرست اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با بیان این مطلب گفت: دکتر جعفر مهراد رئیس این پایگاه از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ نوامبر، برابر با ۲۹ آبان تا ۴ آذرماه ۱۳۹۰ از دانشگاه ایالتی باکو بازدید خواهد کرد.
این سفر که به دعوت رئیس دانشگاه ایالتی باکو و پروفسور شالالا محمدوا، معاون دانشگاه در روابط بین الملل، انجام می گیرد، درباره امکان Focal Point بودن این دانشگاه برای ISC و پردازش نشریات معتبر کشورهای ترک زبان شامل ترکیه و آذربایجان در غرب دریای خزر و ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و قزاقستان در شرق دریای خزر بحث و مذاکره به عمل خواهد آمد.
ناصری سرپرست اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی ISC افزود: نظر به متفاوت بودن زبان های ترکی که از آن ها به عنوان زبان های ملی جهت انتشار نشریات علمی استفاده می شود و نبود متخصص های زبانی در ایران جهت پردازش اطلاعات در ISC، سیاست این سازمان آن است که تهیه و پردازش نشریات به صورت منطقه ای صورت گرفته و مؤسسات آموزش عالی Focal Point در هر منطقه به عنوان نماینده ISC امور مربوط به ISC در منطقه جغرافیایی خود را شخصاً به انجام برسانند.
به گفته ناصری مقرر است آموزش های لازم در شیراز انجام گیرد و نرم افزارهای مورد نظر در موسسات آموزش عالی Focal Point نصب و حقوق شاغلان تحقیقاتی در این حوزه نیز توسط ISC پرداخت شود.
وی ادامه داد: دکتر مهراد در این سفر تفاهم نامه بین ISC و دانشگاه ایالتی باکو را با شرح وظایف روشن که ماموریت های علمی و تحقیقاتی طرفین به وضوح در آن مشخص شده است امضا خواهد کرد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم