امضای تفاهم نامه بین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و دانشگاه جامعه المصطفی

به منظور ارتقای مشارکت در نهضت تولید علم، افزایش تولیدات علمی در محتوای آموزشی و ترویج علم مورد نیاز آموزش و پژوهش مبتنی بر نیاز‌های ملی و کاربردی کردن دستاورد‌های علمی و پژوهشی از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، پژوهشی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و رصد کردن پیشرفت ها و تحولات علمی در حوزه های علوم و فناوری و حرکت در مسیر نظریه پردازی و استفاده بهینه از امکانات موجود در جهت اهداف مشترک و توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری فی ما بین دانشگاه جامعه المصطفی، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)  تفاهم نامه همکاری های مشترک علمی منعقد شد.

این تفاهم نامه طی مراسمی با حضور ریاست مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، دکتر محمدجواهد دهقانی و ریاست دانشگاه دانشگاه جامعه المصطفی مورخ ۸ دی ماه ۹۵ امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، دانشگاه جامعه المصطفی به بیش از چهار میلیون مدرک علمی پایگاه اطلاعاتی مقالات فارسی، عربی و انگلیسی RICeS که شامل کتاب ها، نشریات و مقالات الکترونیکی است بصورت  IP base  دسترسی خواهد داشت.

همچنین، از این پس دو طرف به تبادل انتشارات علمی خود از قبیل کتاب، مجله، گزارش های فنی و پژوهشی، پایان نامه ها و غیره، به منظور حصول اهداف پژوهشی و آموزشی، خواهند پرداخت.

کمک به تبیین و تحقق شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه و تعیین جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور و مقایسه آن با سایر دانشگاه‌های همطراز در کشور‌های اسلامی و جهان  و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این زمینه‌ها در دانشگاه برای گروه‌های هدف یکی دیگر از اهداف امضای این تفاهم نامه می باشد.

علاوه بر این، از این پس چاپ و انتشار نشریات معتبر علمی پژوهشی دانشگاه و درونداد و پردازش این مجلات در (ISC) و ایران ژورنال (نظام نمایه‌سازی مرکز منطقه‌ای) انجام خواهد گرفت.

   ۱۳۹۵/۱۰/۸ ۱۱:۱۱

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم