افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در دانشگاه زنجان

دکتر مهراد در مورد چگونگی این شاخه گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۰ دانشگاه زنجان جهت تاسیس شاخه مرکز منطقه ای ابراز علاقه نموده و مکاتباتی در این زمینه بین معاونان پژوهشی این دو موسسه صورت گرفته بود . برای فراهم کردن زمینه های مناسب جهت تاسیس شاخه پیش از این مسئول این شاخه که دارای مدرک کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی از دانشگاه تربیت معلم است طی دو ماه آموزشهای لازم را در مرکز منطقه ای کسب کرده و مهارتهای لازم را به دست آورده بود.
دکتر مهراد افزود: پس از اطمینان از توانمندی های مسئول شاخه با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط معاونان پژوهشی دانشگاه زنجان و مرکز منطقه ای روز چهارشنبه ریاست مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به اتفاق دکتر حمید علیزاده، معاون پژوهشی مرکز، و دکتر علی گزنی، معاون پژوهشی ISC در دانشگاه زنجان، حضور یافته است.
دکتر مهراد گفت استقبال دکتر افشارچی، ریاست دانشگاه زنجان، هیات رئیسه، استادان و دانشجویان دانشگاه زنجان از هیات رئیسه مرکز منطقه ای و ISC و از تاسیس مرکز منطقه ای بسیار باشکوه و تحسین برانگیز بود. وی ادامه داد به همین مناسبت کلاسهای دانشگاه به مدت دو ساعت تعطیل بود و اجتماع بزرگی از دانشگاهیان در آنفی تاتر ۵۰۰ نفری دانشگاه، شکوه و عظمت خاصی را به مراسم بخشیده بود.

به گفته دکتر مهراد: در ابتدای مراسم ریاست دانشگاه زنجان ضمن بیان خیر مقدم، مختصری از فعالیتهای علمی تحقیقاتی دانشگاه را ارائه داد . سپس دکتر علی گزنی قابلیتها و توانمدیهای انتشاراتی دانشگاه زنجان را به تصویر کشید. آنگاه دکتر حمید علیزاده ضمن تعریف جایگاه اطلاعات علمی در توسعه آموزش و پژوهش، برنامه ها و خدمات مرکز منطقه ای را معرفی نمود.
دکتر جعفر مهراد در مورد ضرورت و اهمیت ارتقای آموزشی در دانشگاه های ایران سخن گفت . بعد از مراسم سخنرانی شرکت کنندگان در این نشست به اتفاق روسای دانشگاه زنجان و مرکز منطقه ای در محل شاخه مرکز منطقه ای حضور یافتند و طی تشریفات رسمی از سالن این شاخه رونمایی شد .
رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری اظهار داشت: این سالن مجهز به بیست دستگاه کامپیوتر است و با تعریف IP های آن دانشگاه و اتصال به شبکه اطلاعات علمی مرکز منطقه ای، استادان و دانشجویان علاوه بر امکان استفاده از دفاتر و دانشکده های خود می توانند در صورت نیاز از امکانات اطلاع رسانی این شاخه با حضور در محل شاخه از تسهیلات فراهم آمده استفاده کنند.
دکتر مهراد اضافه کرد: بعد از دانشگاه گیلان، دانشگاه زنجان دومین دانشگاه کشور است که با استفاده از IP به مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری متصل شده اند.
گفتنی است این مراسم از ساعت ۱۱ آغاز و پس از اقامه نماز و صرف نهار در ساعت ۱۵ به پایان رسید.
در پایان این مراسم تفاهم نامه مابین دانشگاه زنجان و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری توسط روسای این دو موسسه امضا شد.

   ۱۳۹۰/۱۲/۱۸

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم