افتتاح شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) ، روز دوشنبه ۲۵مردادماه ۱۳۹۵ شاخه مرکز منطقه ای در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه، ابتدا دکتر کوروش کمالی سروستانی رییس مرکز اسناد ضمن خیر مقدم و اشاره به این نکته که سازمان اسناد و کتابخانه ملی مؤسسه ای آموزشی، علمی، پژوهشی و خدماتی است که در دو بخش کتابخانه ملی و اسناد ملی به فعالیت تخصصی می پردازد و همواره برای همکاری با سازمان های اطلاع رسانی آمادگی دارد، از تلاش های مدیران مرکز منطقه ای به خاطر تسهیل روند دایر نمودن شاخه مرکز در این سازمان و ارائه خدمات به جامعه علمی کشور تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه دکتر دهقانی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در دنیای امروز و بیان این نکته که وظیفه خطیر اطلاع رسانی در سطح کشور و منطقه بر عهده مرکز منطقه ای می باشد، اظهار داشت: مرکز منطقه ای آمادگی دارد تا شاخه خود را در تمام دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی افتتاح نماید.

با راه اندازی شاخه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس ، امکان استفاده از تمامی چهار میلیون مدرک علمی  و منابع اطلاعاتی به زبانهای فارسی و انگلیسی و عربی برای مراجعان به این کتابخانه فراهم شده است.

از این پس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس همچون سایر شاخه های مرکز منطقه ای در کشور، دسترسی وسیع بدون محدودیت به متن کامل مقالات الکترونیکی فارسی، مقالات الکترونیکی عربی، مقالات کنفرانس ها، اطلاعات کتابشناختی و متن کامل برخی از پایان نامه های انگلیسی و محتوای پایگاه های موضوعی موجود در وب سایت مرکز منطقه ای را خواهند داشت.

این منابع شامل بیش از ۲ میلیون مقاله انگلیسی، ۲۴ هزار عنوان مقاله عربی از کشورهای اسلامی،۸۳۰ هزار مقاله فارسی، ۴۶هزار کتاب، ۶۳ هزار مقاله از کنفرانس ها، نقشه ها، پایان نامه ها، ۳۶هزار طرح تحقیقاتی در قالب چکیده و یا متن کامل، ۵۸ هزار عنوان مقاله روزنامه ها و… است.
   ۱۳۹۵/۵/۲۶ ۱۴:۳۵

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم