از پژوهشگران برتر مرکز منطقه ای و ISC قدردانی شد

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، به مناسبت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر، نشستی در تاریخ ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۳ در محل سالن کنفرانس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزار گردید.

دکتر شعله ارسطو پور، معاونت پژوهش و فناوری مرکز منطقه ای ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، از تمام فعالیت های علمی پژوهشی انجام شده در طول سال ۱۳۹۳ توسط تمام کارکنان مجموعه تقدیر و تشکر کرد و سپس فعالیت های انجام شده در طول هفته پژوهش را به اطلاع حاضرین رساند.  

دکتر قانع، معاونت مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری نیز هفته پژوهش را گرامی داشت و ضمن تبریک به دکتر محمد جواد دهقانی، ریاست جدید هر دو سازمان، از همت و تلاش های صورت گرفته از سوی پروفسور جعفر مهراد نیز قدردانی کرد و پیام ایشان مبنی بر قدردانی از تلاش ها و فعالیت های ثمربخش اعضای هیأت علمی و کلیه کارکنان دو موسسه را اعلام نمود.

وی گفت: دکتر مهراد با ربع قرن خدمتگذاری، خود را وقف جامعه علمی کرده بود و با تاسیس دو سازمان ملی و بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، صالحات و باقیات ارزشمندی را از خود بجای گذاشت که چشم اندار بسیار پرشکوهی دارد.

دکتر قانع ضمن نامیدن دکتر مهراد به عنوان یک ایثارگر در جبهه علم، اظهار داشت: باید شاگردی و علم آموزی در کنار ایشان را پاس بداریم چرا که ایشان تلاش های بسیاری در راستای توسعه فعالیت های علمی در جمهوری اسلامی ایران انجام داده اند و همچنین  برای ارتقای رشته علم اطلاعات و دانش شناسی و ایجاد رشته های جدید اهتمام زیادی از سوی ایشان انجام گرفته است.  

وی ادامه داد: سخن از فعالیت های علمی انجام شده توسط دکتر مهراد بسیار زیاد است که در این مجال نمی گنجد. در ادامه اشاره کرد که این فعالیت ها ابعاد ملی و بین المللی دارند که در طی دوران خدمت ایشان جامعه دانشگاهی ایران از کم و کیف آن اطلاع دارند

در پایان دکتر قانع اظهار داشت:  کلیه اعضای هیأت علمی، روسا  و کارکنان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در راستای اهداف و ماموریت های این دو موسسه بین المللی فعالیت های خود را در نهایت تلاش ادامه خواهند داد و در راستای توسعه و اعتلای این دو موسسه پژوهشی یار و یاور مدیریت جدید خواهند بود.

سپس دکتر گزنی، معاونت پژوهش  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، از فعالیت های علمی ISCسخن گفت.
در ادامه نیز دکتر علیزاده، معاونت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) هفته پژوهش را به تمامی معاونین ـ اعضای هیأت علمی ـ روسا و کارکنان گروههای پژوهشی و واحدهای مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تبریک گفت. وی این قطعه سهراب سپهری را مناسب تکریم استاد دکتر جعفر مهراد دانست: بزرگ بود و از اهالی امروز بود و با همه افق های باز نسبت داشت …

در پایان این مراسم از نرجس ورع و عضو هیأت علمی به عنوان پژوهشگر برتر سال ۱۳۹۳ مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرکار مرضیه کهندل عضو هیأت علمی به عنوان پژوهشگر برتر سال ۱۳۹۳ پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تقدیر و به آنها لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.  

گفتنی است به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش سخنرانی هایی توسط اعضای هیأت علمی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در محل سالن کنفرانس مرکز منطقه ای ارائه گردید.     

این سلسله سخنرانی ها در هفته پژوهش به ترتیب توسط  دکتر مقدس زاده با موضوع (اخلاق حرفه ای)، دکتر صفاهیه با موضوع (زنان، پژوهش و تولید علم)، سرکار خانم میرحق جو با موضوع (مقایسه شاخص های عملکردی نشریات عربی نمایه شده در ISC)، خانم رحیمی با موضوع (جهت گیری موضوعی نشریات نمایه شده در ISC)، دکتر قانع با موضوع (جنبش دسترسی آزاد و دسترسی به اطلاعات علمی)،خانم علی نژاد با موضوع (نشریات دسترسی آزاد دانشگاه های کشورهای عربی عضو سازمان کنفرانس اسلامی)، مرضیه کهندل با موضوع (ضرورت یکدست سازی اسامی نویسندگان عرب زبان در  ISC) ارائه گردید.

   ۱۳۹۳/۱۰/۱ ۱۹:۵۴

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم