اختتامیه کارگاه های « افزایش تاثیر تحقیق : راهکارهای عملی برای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی » ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا

مراسم اختتامیه  کارگاه های « افزایش تاثیر تحقیق : راهکارهای عملی برای دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی » ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا روزسه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ برگزار گردید. در این مراسم ریاست، معاونان و مدیران رایسست و ISC، و نیز میهمانان سازمان از جنوب شرق آسیا ( شامل معاونان وزارت دیانت اندونزی، روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و نیز سردبیران نشریات معتبر اندونزی و مالزی) شرکت داشتند. در این برنامه ابتدا ریاست محترم سازمان جناب آقای دکتر دهقانی اهداف اصلی از برکزاری این کارگاه را تشریح کرده و اذعان داشتند هدف از برگزاری این کارگاه آشنا سازی شرکت کنندگان با پتانسیل علمی، تحقیقاتی و فناوری رایسست   و ISC ترسیم جایگاه علمی کشورهای جنوب شرق آسیا و رویت پذیر شدن نشریات رتبه دار این کشورها در ISC و راه کارهای ارتقاء کیفیت نشریات این کشورها بوده است. در ادامه دکتر آرسکال سلیم مدیر آموزش عالی اسلامی در وزارت دیانت اندونزی نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان کارگاه، محتوای ارائه شده در این دو روز را برای ارتقاء سطح علمی دانشگاه ها و نیز نشریات جنوب شرق آسیا بسیار مفید ارزیابی کرد. در ضمن تفاهم نامه همکاری های علمی و تحقیقاتی نیز میان دانشگاه اسلامی آررانیری از وزارت دیانت اندونزی و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری مبادله گردید. در تفاهم نامه مذکور بر سه هدف اصلی شامل (۱) تشویق همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات در مدیریت انتشارات علمی پژوهشی و نمایه شدن نشریات کیفی دانشگاه های اندونزی در پایگاه ISC  ، (۲) تشویق و تسهیل همکاری میان موسسات و سازمانهای مرتبط با تحقیقات به منظور افزایش رویت پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی در سطح بین المللی و (۳) رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، اساتید و دانشجویان موسسات و سازمانهای پژوهشی بین دو کشور تاکید شده است.
از جمله مهمترین دستاوردهای این نشست می توان به تفاهم در مورد تاسیس شاخه رایسست در اندونزی و مالزی با پیگیری و همکاری دکتر قنبری ، رایزن محترم علمی ایران در جنوب شرق آسیا و نیز بررسی امکان ثبت کنفرانس ها و همایش های معتبر این کشورها در ISCاشاره نمود.
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ۱۴:۴۵

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم