بازدید دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از مرکز منطقه ای و ISC

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاریهای علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در راستای گسترش تعاملات علمی این دو سازمان و همچنین معرفی خدمات علمی آنها برای اساتید و دانشجویان کشور، دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد از این دو سازمان در تاریخ ۹ مهر ۹۷ بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید اهداف، وظایف و خدمات مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری برای دانشجویان توضیح داده شد. سپس دانشجویان با پایگاه های اطلاعاتی کتاب های فارسی، لاتین و همچنین پایگاه های اطلاعاتی نشریات لاتین، پایان نامه های فارسی، مقاله های الکترونیکی فارسی، انگلیسی و پایگاه اطلاعاتی مقاله های کنفرانس ها و اسناد آشنا شدند. علاوه براین، به دانشجویان نحوه جستجوی مقالات بصورت غیرحضوری نیز آموزش داده شد.
در پایان این بخش دانشجویان بصورت عملی به جستجوی مقالات مورد نیاز خود پرداختند.
پس از آشنایی با خدمات این سازمان، دانشجویان از برخی بخش های مختلف مرکز منطقه ای نیز بازدید کردند از جمله گروه تحلیل اطلاعات که وظیفه اجرای طرحها و پروژه های پژوهشی مرتبط با گروه توسط اعضای هیات علمی را دارند و همچنین گروه مجموعه سازی که وظیفه جستجو و ارزیابی مداوم منابع جدید با هدف روزآمدی و با کیفیت نگاه داشتن مجموعه را بر عهده دارند.
در یکی دیگر از برنامه های این بازدید، دانشجویان پس از آشنایی با تاریخچه تاسیس این سازمان، با خدمات و فعالیت های علمی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از جمله بخش رتبه بندی دانشگاه‏‏ ها و موسسات تحقیقاتی ایران، نمایه استنادی علوم ایران و سامانه نشریات علمی جهان اسلام آشنا شدند.

visit

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم