بازدید معاون وزیر علوم از مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری

نجمه حمیدی فرد، رئیس اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، با اعلام این خبر گفت: این بازدید به منظور بررسی راهکارهای افزایش همکاریهای فی مابین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور ریاست و معاونین RICeST و ISC صورت پذیرفت .
دکتر ارسلان قربانی ضمن بازدید از بخش ها و گروه های پژوهشی و آشنایی با فعالیت ها و خدمات ملی و بین الملل RICeST و ISC ،پیشنهاداتی در زمینه افزایش همکاری های مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه نمود.
وی ضمن اظهار خوشحالی از مشاهده گستردگی فعالیت های ISC و RICeST ،به نقش مهم این دو مرکز در حوزه اطلاع رسانی و سنجش علم در سطح ملی و بین المللی اشاره نمود.
دکتر مهراد، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان، با ارائه اطلاعات ضروری در مورد همکاری های این دو موسسه با کشورهای منطقه و نیز کشورهای اسلامی به ارتباطات علمی بین المللی ISC ، آیسکو و سازمان کنفرانس اسلامی پرداخت و گزارش کاملی از روند رو به رشد ISC و گسترش این نظام در بین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشورهای اسلامی ارائه داد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) همایش هایی را که قرار است در ماه های آتی پیرامون ISC با همکاری مصر ،آیسکو و جمهوری آذربایجان به صورت جداگانه و برای دانشمندان و پژوهشگران کشورهای یادشده و جهان اسلام برگزار شود؛ معرفی کرد.
   ۱۳۸۹/۱۱/۳۰

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم